0536 952 70 23 0532 550 43 29

Petek Temizliği

petek temizliği

Radyatörlerin ısınmasında zamanla verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını gözlemlenir. Petek temizliği yapılırken kullanılan koruyucu kimyasal, suyun geçtiği tüm kombi parçalarını ilk günkü gibi tertemiz yapar. Bu işlem kirlilikten kaynaklı kombi parçalarında oluşacak arıza ihtimalini de ortadan kaldırır.

Suyu peteklere gönderen kombi düzgün bir şekilde iletimi sağladığında ısı verimi oldukça artacaktır.

Petek temizleme işlemi ile kombi bakımını birbirine karıştırmamak gerekir. Kombi bakımı, kombi yetkili servisleri tarafından sadece kombinin düzenli olarak çalışıp çalışmadığının kontrolü ve gerektiği durumlarda kombi parçalarının temizlenmesi işlemidir.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizleme işlemi yapılmasının önemine dair aşağıdaki şıkları sayabiliriz;

  • Kombiyi düşük dereceye getirerek ideal ısı elde edersiniz.
  • Bütün kalorifer peteklerinde yüksek ısı verimi sağlarsınız.
  • Kombiye en uzak olan radyatörünüz bile daha iyi ısınır.
  • Kombide doğalgaz sarfiyatı azaltmış olursunuz.
  • Kombinin pompası daha az çalışarak, kombinin ömrü uzamış olur.
  • Temizlik sırasında kullanılan petek koruyucu ilaç sayesinde peteklerin içinin paslanması engellenmiş olur.
  • Petek içindeki tıkanıkların açılmasını sağlar.

Petek temizlime işi bir tamirat işi değil, bir bakım işidir. Firmamız petek temizliği yaparken kombi filtresini de temizler. Böylelikle ısınmadan tasarruf sağlamanıza katkıda bulunur.

Uzan yıllara dayanarak edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübeye dayanarak, 2 yılda bir düzenli olarak petek temizliği yapmanızı öneririz. Kullanmış olduğumuz petek koruyucu kimyasal, kombi çalıştığı süre boyunca tesisatın içinde dolaşarak, ufak tortuların birleşip petek tıkanıklığına sebep olmasını önler. Bu sayede daha uzun süre kaliteli bir ısınma elde edilir.

“Petek temizlime sanıldığının aksine yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlamaz. Sadece peteklerden aldığınız ısı performansını artırır.”

Şimşek Tesisat
0536 952 70 23
0532 550 43 29